Poprawnie wykonana izolacja domu pozwoli na utrzymanie ciepła w pomieszczeniach. Dzięki temu przebywanie w każdym pokoju, zwłaszcza zimą, będzie przyjemniejsze. Dobrze ocieplony dom generuje mniej kosztów związanych z jego ogrzaniem.

Coraz bardziej popularne staje się ocieplanie domów za pomocą pianki poliuretanowej. Ten typ izolacji staje się ogromną konkurencją dla styropianu oraz wełny. Czy jest ona skuteczną metodą izolacji dachu? I czy jest drażliwa dla alergików?

Co to jest pianka poliuretanowa?

Pianka poliuretanowa to nowoczesny materiał izolacyjny, który świetnie sprawdza się do ocieplania dachów. Z racji tego, że występuje w kilku typach, sprawdzi się do izolacji różnych miejsc. Pianka charakteryzuje się wysoką wodoszczelnością, co w przypadku izolacji dachu jest niezwykle korzystne. Co ciekawe, izolacja natryskowa wykonana pianą poliuretanową cały czas oddycha – przepuszcza i wypuszcza powietrze z pomieszczenia, a w przypadku zawilgocenia bardzo szybko schnie.

Izolacja natryskowa – bezpieczna dla alergików?

Izolacje natryskowe wykonywane przy użyciu pianki poliuretanowej to niezwykle bezpieczny sposób ocieplenia domu. Ta metoda świetnie sprawdzi się u alergików, którzy nie będą narażeni na działanie chemicznych substancji. Dodatkowo warto wiedzieć, że pianka poliuretanowa jest odporna na wilgoć, szybko schnie, przez co w jej obrębie nie rozwijają się grzyby ani pleśni.

Pianka poliuretanowa posiada wszystkie wymagane atesty, przez co stanowi nie tylko świetny materiał izolacyjny, ale również nie jest drażliwa dla alergików. Wystarczy po natrysku dokładnie wywietrzyć pomieszczenia, a po stężeniu pianka nie pyli, nie ma zapachu, nie kruszy się. Z racji tego nie wywołuje alergii ani ataków u astmatyków. Jej bezpieczeństwo zostało przebadane w środowisku pszczół, co pozwoliło na jednoznaczne stwierdzenie, że jest bezpieczna dla zdrowia.

Zastosowanie pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to wielozadaniowa metoda ocieplania domu. Dzięki niej można dokładnie izolować dach, a nawet całe poddasze! Świetnie sprawdzi się także w izolowaniu podłogi i ścian. Ocieplenie poddasza pianką pozwoli na utrzymaniu doskonałych warunków termicznych w domu, a ciepło od razu nie będzie uciekało na zewnątrz.

 

Izolacja poddasza i dachu – dlaczego jest tak istotna?

Wbrew pozorom nie tylko dach powinien być dobrze ocieplony. Aby utrzymać stałą temperaturę w domu, zarówno latem, jak i zima, warto także ocieplić poddasze pianką. Izolacja poddasza powinna zostać wykonana zarówno w momencie jego zagospodarowania, jak i pozostawienia w stanie surowym. Dobra izolacja poddasza pozwala na zatrzymanie o 20 procent ciepła, a ocieplenie jej pianka poliuretanową zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. Izolacja dachu i poddaszu pianką pozwoli także na lepsze wietrzenie domu, przyczyniając się przy tym do poprawy jakości życia i zdrowia mieszkańców.

izolacja natryskowa

Poddasze budynku w Głogowie ocieplone izolacją natryskową

Izolacja natryskowa w domu – kiedy warto ją wykonać?

Warunki atmosferyczne w Polsce zmuszają do tego, aby już na etapie projektowania domu wybrać najlepszą metodę jego ocieplenia. Warto przy tym zwrócić uwagę na to, aby sposób izolacji był jak najbezpieczniejszy dla zdrowia. Ważne jest także, aby izolacja dachu czy poddasza została przeprowadzona w taki sposób, żeby zaoszczędzić jak najwięcej na późniejszym ogrzewaniu.

Przy ocieplaniu domu dobrze sprawdzi się pianka poliuretanowa, która nie tylko dokładnie zabezpieczy wszystkie szczeliny, ale także umożliwi przepływ powietrza i zapobiegnie zawilgoceniom. Pianka jest bezpieczna dla alergików oraz astmatyków, a jednocześnie chroni dach przed rozwojem pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla zdrowia.