Interesujące miejsce w Warszawie może być niemal wszędzie, gdzie tylko odnajdujemy komfort, jakiego poszukiwaliśmy. Dużo jednak zależy od tego, czy chcemy żyć w centrum miasta, z bliskim dostępem do pracy, szkoły i rozrywek, czy też bardziej cenimy sobie ciszę, spokój i tereny zielone, wśród których możemy spacerować z dziećmi lub pupilem. Gdzie zatem warto osiedlić się w Warszawie? Dlaczego warto zaprojektować dom indywidualnie?

Warszawa – gdzie warto wybudować dom

Poniżej przykłady dzielnic, które mogą być warte zainteresowania. Nie są one ułożone według określonej kolejności, gdyż jest to sprawa naszych indywidualnych zapatrywań, preferencji, a przede wszystkim możliwości finansowych.

Wawer

Można ją krytykować za to, że praktycznie nic się tu nie dzieje, a komunikacja miejska nie jest w tym miejscu najlepsza. Pamiętajmy jednak, że Wawer to jedna z dzielnic, które podlegają rozwojowi, zatem już za jakiś czas sytuacja może ulec diametralnej zmianie. Co więcej, całkowita cisza, spokój i mieszkanie na uboczu to dla wielu najważniejszy powód, dla których decydują się na zamieszkanie dokładnie w takim miejscu

Bemowo

Cenisz sobie ekologię? Zatem ta dzielnica będzie dla Ciebie bardzo dobrym wyborem. Dlaczego? Na Bemowie znajduje się najwięcej obszarów zielonych, dlatego też jest ono nazywane “płucami Warszawy”. Kolejną zaletą jest też korzystny dojazd do centrum, który nie zajmie więcej niż 50 minut. 

Wilanów

Kolejne miejsca z terenami zielonymi, idealne dla rodzin. Doskonałe miejsce, jeśli  masz dzieci, gdyż tutaj nie będą one raczej narzekały na nudę. Warto jednak uwzględnić fakt, że komunikacja miejska jest tutaj na średnim poziomie, a jeśli nadal planujesz zakupić tu działkę, przygotuj się na dosyć wysokie ceny. 

Białołęka

Również nie brakuje tu terenów zielonych, na których mieszczą się nie tylko bloki, lecz też ekskluzywne wille i mnóstwo domów jednorodzinnych. Białołęka, nazywana “stołeczną sypialnią” to dosyć zaciszne, eleganckie miejsce, w którym może odnaleźć się niemal każdy.

Projekt domu – dlaczego warto wybrać indywidualny?

Całkowita odmienność domu

Projektując dom, mamy obecnie nieskończone możliwości – możemy przeglądać katalogi i wybrać coś gotowego lub skorzystać z oferty projektu indywidualnego. Tutaj przyjrzymy się właśnie temu rozwiązaniu. Dlaczego warto?

indywidualny projekt domu warszawa

Jeśli pragniesz, by Twój dom był inny niż wszystkie, to wybór idealny dla Ciebie. Obok większego wpływu na ostateczny wygląd domu i dobór materiałów, możesz postawić na nieszablonowe rozwiązania, które mogłyby nie wpisać się w projekt gotowy, który wymagałby wówczas wielu zmian. 

Lepsze dopasowanie do wymogów

Budując dom, musisz nierzadko uwzględnić plany zagospodarowania przestrzennego, a także defekty działki, na której ma on stanąć. Tworząc projekt własny, dużo łatwiej jest te wymogi spełnić. Profesjonalne zaprojektowanie  oryginalnego domu umożliwi jak największe ukrycie niedoskonałości terenu i podkreślenie jego największych zalet, dzięki czemu całość może wyglądać naprawdę efektownie. 

Wyższa cena projektu w zamian za liczne udogodnienia

Projekt własny jest droższy od gotowego, lecz to właśnie tutaj masz większy wpływ na podejmowane decyzje. Oznacza to, że może i projekt zapłacisz więcej, lecz zyskasz w zamian za to możliwość obniżenia innych kosztów związanych z budową. Jeśli masz w planie całkiem niedrogie pomysły, które pomogą Ci zaoszczędzić na rachunkach, będzie łatwiej je wpasować w projekt, niż w przypadku domu gotowego. 

Własny projekt domu w Warszawie to nie lada wyzwanie, lecz jeśli marzy się nam idealny dom w wymarzonej lokalizacji, to bez wątpienia warto spróbować. Jeśli tylko mamy odpowiedni budżet, upatrzone miejsce, jesteśmy konsekwentni, a przede wszystkim mamy dobrego architekta, to nasz projekt ma naprawdę ogromne szanse na sukces! 

Indywidualne projekty domów w Warszawie czy okolicach to dla wielu osób szansa na znalezienie wymarzonego domu, w którym stworzą własny kawałek świata. Dobry zespół architektów zapewni ponadto doradztwo podczas przekuwania wizji inwestora w projekt – są to nieocenione wskazówki, które będą miały wpływ na to, czy zamieszkanie w wymarzonym domu rzeczywiście spełni nasze oczekiwania. Warto wobec tego wybrać doświadczony zespół projektantów.

Współpraca: Studio Architektury AJR