Domy z użytkowym poddaszem cieszą się dużą popularnością, gdyż zyskujemy dzięki takiemu projektowi dodatkową przestrzeń, która stwarza wiele możliwości aranżacyjnych.

Nowoczesny dom z poddaszem do idealne rozwiązanie dla rodziny, ponieważ można tam stworzyć niezwykle oryginalną część indywidualną dla mieszkańców domu, wykorzystując niebanalną przestrzeń ze skosami.

Nowoczesne domy z poddaszem, czy to się opłaca?

Koszt budowy domu z poddaszem jest zdecydowanie niższy niż dwupiętrowego, gdyż nie trzeba budować dodatkowych stropów. Poza tym poddasze stanowi ciekawą przestrzeń do aranżacji, którą można wykorzystać projektując nowoczesny dom. Spełni on na pewno oczekiwania inwestora zainteresowanego uzyskaniem dodatkowej powierzchni na czasami niewielkiej działce. Nowoczesne projekty domów z poddaszem zwykle dostosowane są do uwarunkowań posesji, dzięki czemu można w pełni wykorzystać potencjał miejsca przewidzianego pod zabudowę.

Odpowiednio urządzone może stać się klimatyczną i ulubioną przestrzenią przebywania i relaksu dla mieszkańców domu. Projekty są zawsze przemyślane i funkcjonalne po to, aby spełnić marzenia inwestora o własnym miejscu. Nowoczesny dom z poddaszem będzie idealnie komponował się z każdym otoczeniem. Jego najczęściej prosta bryła nawiązuje do tradycyjnej polskiej zabudowy, zachwycającej prostotą, a jednocześnie elegancją.

Jak można wykorzystać poddasze?

Możliwość aranżacyjnych na poddaszu jest bardzo wiele. Można tam urządzić sypialnie, pokoje dla dzieci, dzięki czemu zyskają one swoją prywatną przestrzeń do zabawy, a w starszym wieku do nauki. Oddzielenie poddasza od strefy wspólnej pozwoli na pełny relaks, sen, skupienie na nauce lub pracy bez hałasów związanych z codzienną, domową krzątaniną.

  • Na poddaszu powinno się znaleźć miejsce na przestronną łazienkę z dużą wanną, przeznaczoną tylko dla mieszkańców, w której odpoczynek po ciężkim dniu pracy przyniesie odprężenie i pełny relaks.
  • Można tu także zaplanować pokój do pracy, w którym będzie można się skoncentrować na obowiązkach zawodowych.
  • Idealnym rozwiązaniem jest również umieszczenie w sąsiedztwie sypialni dużej garderoby, gdyż wygodne przechowywanie odzieży w domach często jest problemem. Obszerna garderoba w części indywidualnej przeznaczona dla rodziny będzie idealnym rozwiązaniem.

aranżzacja poddasza

Dla kogo przeznaczony jest projekt domu z poddaszem?

Nowoczesny dom z poddaszem znajdzie swoich zwolenników praktycznie w każdym przypadku. Oczywiście najchętniej wybierają go rodziny z dziećmi, gdyż nie wymaga tak dużych nakładów finansowych. Większość młodych ludzi finansuje jednak budowę domu z kredytu. W przypadku braku środków poddasze można zaaranżować później, zgodnie ze swoimi potrzebami i wyobrażeniami. Wystarczy w pierwszym etapie zbudować schody, a całą resztę w późniejszym okresie po zdobyciu wystarczających na ten cel środków.

Dom z poddaszem jest najlepszym wyborem dla młodej rodziny, gdyż w przypadku jej powiększenia można bez problemu wygospodarować na poddaszu pokój dla małego dziecka. Duże rodziny również znajdą przestrzeń dla każdego w domu z poddaszem, zyskując tam kilka sypialni, dzięki czemu każda osoba zyska kąt dla siebie.

To idealne rozwiązanie także dla rodzin wielopokoleniowych. Parter może być przestrzenią dla starszego pokolenia, a góra dla rodziny z dziećmi. Natomiast osoby pracujące w domu mogą urządzić na poddaszu swoje miejsce do wykonywania obowiązków zawodowych.

Czy warto wybrać projekt nowoczesnego domu z poddaszem?

Nowoczesny projekt domu z poddaszem ma wiele zalet. Jego przestrzeń stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Skosy wcale nie muszą być utrapieniem, wręcz odwrotnie. Umiejętnie wykorzystane mogą stać się dodatkowym walorem w aranżacji wnętrza. Staną się wtedy dodatkowym elementem dekoracyjnym, a przebywanie w niebanalnej przestrzeni będzie przyjemnością dla mieszkańców domu. Urządzenie poddasza pozwala zyskać dodatkową przestrzeń na drugą łazienkę, sypialnie, gabinet, ale również pralnię, czy garderobę, dzięki czemu wartość domu wyraźnie wzrośnie.

Urządzenie poddasza to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Dla osób ceniących sobie jasne wnętrza z dużym dostępem do naturalnego światła pokój na poddaszu z dużymi oknami będzie idealnym rozwiązaniem. Jeśli widok za oknem będzie przyciągał wzrok swoją malowniczością, to pokój zyska dodatkowy walor. Dla kreatywnych właścicieli tego rodzaju budynków wnętrze na poddaszu stwarza dodatkowe możliwości w postaci zaprojektowania mebli z uwzględnieniem skosów. Dom z poddaszem ma duży potencjał aranżacyjny.